Red Light terapie
Red Light terapií (RLT) se nazývá expozice relativně silnému zdroji viditelného červeného světla o vlnové délce mezi 610 až 700 nm..
Červené světlo reaguje s lidským organismem podobným způsobem jako infračervené záření. K nejdůležitějším mechanismům účinku patří zvýšení tvorby ATP na buněčné úrovni.
Hlavním rozdílem mezi červeným a infračerveným zářením je, že červené paprsky jsou absorbovány a mají tak největší účinek v prvních 25 mm od povrchu kůže, zatímco infračervené proniká podstatně hlouběji.
Tato vlastnost předurčuje hlavní využití RLT:
poškození a záněty povrchových šlach (tendonitis), vazů a kloubů.
Jako příklad lze uvést zánět Achillovy šlachy, plantární fasciitis, bolesti kolene, syndrom karpálního tunelu, tenisový / golfový loket, záněty malých kloubů (artritis), apod.
Nejčastěji používané vlnové délky jsou kolem 630nm (orange-red), které odpovídají maximální absorbci cytochrom oxidázy C (cíl fototerapie). Děj probíhá na úrovni mitochondrií, ve kterých využívání kyslíku brání molekuly oxidu dusnatého navázané právě na cytochrom oxidázu.
Červené světlo působí fotodisociaci těchto molekul a zvyšuje produkci energie cytochromů a mj. tak urychluje proces hojení.
Byl prokázán pozitivní účinek při úlevě bolestí a omezené pohyblivosti u degenerativní osteoartritidy kolene, fotobiomodulace (FBM) rovněž zvyšuje produkci kolagenu a podporuje regeneraci (hojení) poškozených tkání.
Zdroje Red Light jsou proto integrovány do řady nejmodernějších zařízení používaných při bolestech kloubů, vazů, svalových úponů a dalších špatně prokrvených tkání.
Ve spolupráci s výrobci se vám snažíme přinášet i ZAJÍMAVÉ SLEVY.
Mají označení Akce a platí po celou stanovenou dobu.